JUBILEUSZOWY FESTYN RODZINNY

Doskonale utrafiliśmy w okno pogodowe, a to przecież podstawa każdej udanej imprezy plenerowej. Z okazji Festynu Rodzinnego nasz Dom tego dnia odwiedziło ponad dwustu gości. Byli przedstawiciele instytucji, dawni pracownicy i przede wszystkim rodziny naszych podopiecznych. W tym roku Dom obchodzi 35 rocznicę powstania. Z tego też powodu nie zabrakło przemówień i podziękowań. Szczególnie wzruszające były te składane zarówno Mieszkańcom jak i Pracownikom, którzy z Domem związani są od samego początku. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu; ten smakował dzisiaj szczególnie. Spośród przygotowanych atrakcji w pamięci zapewne pozostanie występ naszych Mieszkańców, którzy zaprezentowali się w programie artystycznym „Ładne kwiatki” oraz w utworach z naszej domowej „Szansy na sukces”. Przy pysznych daniach i przekąskach serwowanych przez panie kucharki czas upływał szybko, zwłaszcza, że zaproszona przez nas Pani Gosia doskonale muzycznie uchwyciła klimat Festynu Rodzinnego. Jak co roku sporo emocji wywołała loteria fantowa „Szczęśliwy numerek”. Mamy nadzieję, że zarówno Mieszkańcy jak i ich Goście miło spędzili to niedzielne popołudnie : )

NAJMILEJSZA W ŻYCIU JEST MI MAMA

Kolejna już wizyta Gości z Witanowic w naszym Domu. Tym razem Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało dla naszych Mieszkańców repertuar nawiązujący do święta wszystkich Mam. Najwięcej chyba wzruszeń wzbudził utwór „Najmilejsza w życiu jest mi mama”, który wielu z nas przeniósł w czasy dziecięce, kiedy z wypiekami na twarzach śpiewaliśmy go z okazji tego święta na przedszkolnych i szkolnych występach. Przewodnicząca Koła wszystkim Mamom jak i pozostałym Mieszkańcom złożyła serdeczne życzenia. Po występie była chwila wytchnienia przy stołach i pyszne ciasto zamówione specjalnie na to spotkanie.

TURNIEJ GIER PODWÓRKOWYCH NA KLUZEKA

Mieszkańcy naszego Domu w składzie: Panie- Bożena, Katarzyna, Ewa i Pan Miłosz wzięli udział w Turnieju Gier Podwórkowych, który odbył się w Krakowie w DPS na ulicy Kluzeka. W Turnieju udział brało 10 drużyn po 4 osoby. Rozegrano następujące konkurencje: rzut do kosza i ringo (nasze reprezentantki to Pani Bożena i Katarzyna) oraz strzał na bramkę i rzucane klasy (Pani Ewa i Pan Miłosz). W przerwie można było częstować się kawą i ciastkami, a po zakończeniu rozgrywek organizatorzy przygotowali kiełbaskę z grilla. Na zakończenie imprezy odbyła się dekoracja. Nasza Pani Kasia zajęła I miejsce w rzucie ringo, a Pani Ewa II miejsce w strzale na bramkę. Do Domu wracaliśmy w dobrych humorach, zadowoleni z udanej imprezy.

MAJÓWKA W KOLORACH LATA

Majówka, która odbyła się 13 maja została zorganizowana przez DPS w Bulowicach, była bardzo udanym i radosnym wydarzeniem, w którym uczestniczyli również mieszkańcy naszego DPS-u. Spotkanie rozpoczęło się serdecznym powitaniem gości, po czym wszyscy wspólnie odśpiewali Litanię Loretańską przy figurce Matki Bożej znajdującej się w ogrodzie. Organizatorzy zadbali o miłą atmosferę oraz liczne atrakcje. Nie zabrakło ciepłych posiłków, pysznych ciast oraz wspólnej zabawy przy muzyce. Uczestnicy mogli również podziwiać obrazy i różne prace wykonane podczas terapii przez mieszkańców tamtejszego DPS-u. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także wystawione sztalugi, na których goście mogli zaprezentować swoje zdolności artystyczne. Pomimo wietrznej pogody majówka przebiegła w bardzo serdecznej i pogodnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie i spędzili czas w miłym towarzystwie. Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie i wspaniałą zabawę.
W spotkaniach majówkowych uczestniczyły niewielkie grupy, natomiast wszyscy chętni Mieszkańcy mieli możliwość codziennych spotkań w kaplicy Domu na nabożeństwach majowych. Poprzez śpiew Litanii Loretańskiej oraz pieśni wychwalaliśmy Maryję modląc się o Jej wstawiennictwo u Boga w różnorakich potrzebach.

ZABAWA TANECZNA W ZATORZE

Taniec jest jedną z najlepszych form terapii i integracji między ludźmi, zmniejsza dystans i przełamuje wiele barier. Przekonaliśmy się o tym, biorąc udział w zabawie tanecznej zorganizowanej przez DPS w Zatorze. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół: oprawę muzyczną, która zajęli się DJ-e, wystrój sali a także pyszny poczęstunek, który dodał sił witalnych do tańca. Uczestnicy, czyli podopieczni kilku DPS-ów i ŚDS-ów oraz ich opiekunowie, stworzyli wspaniałą atmosferę na parkiecie, zaczynając od tańców w parach, na wózkach, solo, aż po wspólne, grupowe choreografie : ) To było fantastycznie spędzone popołudnie, dziękujemy za zaproszenie.